Wystąpią dla Was: Zespół HARMONIA z Górska, Kapela ŁUBIANIOKI z Łubianki, Kapela KAZIUKI z Rzepina, Zespół DRZEWICZANIE - gospodarze koncertu
Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy !
-Zespół regionalny „Harmonia” powstał w styczniu 2014 roku przy Domu Kultury w Górsku, celem powstania zespołu była kultywacja tradycji i kultury ludowej regionów Kujaw, Ziemi Chełmińskiej i Ziemi Dobrzyńskiej. Kierownikiem muzycznym jest Pan Michał Stropa i to pod jego kierownictwem zespół osiąga największe sukcesy min. na prestiżowych Spotkaniach z Folklorem Ziemi Dobrzyńskiej i Kujaw w Ciechocinku, które odbywają się tam od pięćdziesięciu lat, zespół zaczął od III miejsca, a później dwukrotnie otrzymał główna nagrodę, pierwszy raz w ustanowionej specjalnie kategorii i drugi raz główną nagrodę i Puchar Burmistrza Ciechocinka,
Harmonia jest dwukrotnym zdobywcą I miejsca na Artystycznych Spotkaniach Seniorów w Nakle n. Notecią, oraz dwukrotnym zdobywcą Grand Prix festiwalu w Chełmnie.
-Kapela ,,Łubianioki" powstała w 2013 r., z oddolnej inicjatywy mieszkańca gminy Łubianka, zakochanego w folklorze i muzyce ludowej. Jej skład liczy od 15 do 20 osób. Łączy trzy pokolenia mieszkańców gminy Łubianka, a także gmin ościennych. Łubianioki to zespół amatorski, w którym członkowie skupiają się na kultywowaniu tradycji regionalnych, uczą się śpiewać i grać na instrumentach. Instrumenty, które towarzyszą wokalowi to diabelskie skrzypce, 2 akordeony, kontrabas, skrzypce, klarnet i bęben. Kapela, skupiająca się przede wszystkim na promowaniu muzyki ludowej, tworzy rodzinę, co pozwala ludziom bez wykształcenia muzycznego otworzyć się na śpiewanie, przełamać bariery. Piękną i trafną definicje Kapeli podaje wokalistka: „W każdą piosenkę wkładamy cząstkę siebie – gramy i śpiewamy całym sercem i całą duszą. Mamy nadzieję, że słuchając naszych nagrań, w Waszych domach zagoszczą zarówno radość, jak i odrobina nostalgii, a miły nastrój i wspomnienia przypłyną ciepłą falą”.
-Kapela ,,Kaziuki" powstała w 2004r. z potrzeby serca. W repertuarze kapeli znajdziemy utwory kresowe (do czego obliguje nazwa zespołu), ale także piosenki biesiadne i okolicznościowe.
Kapela ma za sobą niezliczoną ilość występów na małych scenach, dla lokalnej społeczności, ale także może się pochwalić tytułami LAUREATA na dużych festiwalach piosenki kresowej czy też biesiadnej – między innymi Wielkie Bałakanie w Żarach czy Kresoviana w Gorzowie. W C.V. zespołu nie brakuje również występów poza granicami naszego kraju.
Kapelę Kaziuki tworzą:
Kazimier Buczkowski – trąbka
Romuald Bieniasz – Krzywiec – gitara basowa, śpiew
Ryszard Świerczek – śpiew
Krzysztof Maliszewski – akordeon
Wiktor Czaban – instrumenty perkusyjne
Tomasz Sidorkiewicz – gitara, śpiew
- Zespół ,,Drzewiczanie" - to 37 lat tradycji (powstał w 1986 roku), niezliczone ilości koncertów, festiwali, przeglądów, na których zdobył mnóstwo nagród i tytułów laureatów. Od jedenastu lat są gospodarzem kostrzyńskich Niedziel z Folklorem, na które zapraszają zespoły poznane podczas swoich artystycznych wojaży po kraju.