Projekt Współpraca w zakresie edukacji ekologicznej kostrzyńskich szkół z Parkiem Narodowym „Ujście Warty” zakończony.
Dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia z NFOśiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze uczniowie kostrzyńskich szkół podstawowych mogli uczestniczyć w warsztatach ekologicznych w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty” oraz Ośrodka Muzealno- Edukacyjnego w Słońsku.
W ramach projektu przeprowadzono 83 warsztaty na wystawie w Ośrodku Muzealno – Edukacyjnym Parku Narodowego „Ujście Warty”, w których udział wzięło 1461 uczniów.
Ponadto w Ośrodku Edukacyjnym w Parku Narodowym w Chyrzynie przeprowadzono 2 rodzaje warsztatów: „Życie bobrów” oraz „Do czego są nam potrzebne mokradła”. W Chyrzynie przeprowadzono w sumie 21 warsztatów, które były dedykowane uczniom klas I szkół podstawowych (Życie bobrów) oraz uczniom klas VI (Do czego są nam potrzebne mokradła?).
Głównym celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów kostrzyńskich szkół podstawowych dotyczących unikalnych wartości przyrodniczych znajdującego się po sąsiedzku Parku Narodowego „Ujście Warty”
Całkowita wartość zadania wyniosła: 65 387,96 zł, z czego dofinasowanie z NFOśiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej w wysokości 89,1% stanowi 58 260,67 zł