Miasto Kostrzyn nad Odrą wzbogaciło się o nowoczesne czujniki dymu oraz tlenku węgla. Urządzenia, które realnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców, zostały przekazane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.
Doposażenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Oficjalnego przekazania na ręce Burmistrza Miasta, Andrzeja Kunta, oraz Dyrektorki Ośrodka Pomocy Społecznej, Agnieszki Hołubowskiej, dokonał Zastępca Komendanta Miejskiego PSP, st. kpt. Michał Mołodczak.
Czujniki trafią do osób najbardziej potrzebujących, które ze względów finansowych lub technicznych nie mogą samodzielnie zadbać o takie zabezpieczenia. Urządzenia zostaną zamontowane w lokalach zamieszkałych przez:
- osoby niesamodzielne i z niepełnosprawnościami,
- seniorów,
- osoby w trudnej sytuacji życiowej.
Za sprawną dystrybucję oraz pomoc w montażu urządzeń odpowiada Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostrzynie nad Odrą.













