Data modyfikacji | Element | Opis | Użytkownik |
---|---|---|---|
2020-10-22 07:14:37 | Kultura | Publikacja | Marcin Lewandowski |
2020-10-22 07:14:33 | Kultura | Zapis tymczasowy
Treść (PL):
Muzeum Twierdzy Kostrzyn ul. Graniczna 1, 66-470 Kostrzyn nad Odrą Nad prawym brzegu Odry, w sąsiedztwie przekraczających ją mostów, rozciąga się jedyna w swoim rodzaju dzielnica Kostrzyna nad Odrą - Stare Miasto. Przez stulecia to tutaj właśnie leżało serce Kostrzyna - w ostatnich dniach marca 1945 r. obrócone w popiół. Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem miało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek i chodniki, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana. Spacer przez ten nietypowy park, pośród resztek zabudowy, której poznaczone śladami pocisków i odłamków mury wystają już nie więcej niż 1,5 m nad grunt, to przeżycie szczególne. W niektórych miejscach wciąż jeszcze można się zorientować, czym były budowle, z których ostały się najwyżej piwnice, niekiedy tylko resztki obwodowych murów i zasypane pokrytym mchem gruzem doły - tak przynajmniej w przypadku byłych zamku i kościoła farnego. By jednak zobaczyć to, czego już nie ma, zajść wypada do bastionu Filip, w którego kazamatach opowiada się dzieje Kostrzyna. Jest to jeden z trzech zachowanych bastionów twierdzy Kostrzyn i jedyny udostępniony zwiedzającym. Od roku 2014 w Bastionie Filip prezentowana jest stała ekspozycja muzealna. Prezentuje ona wybrane aspekty dziejów miasta i garnizonu od początku istnienia twierdzy oraz zmagań wojennych toczących się w okolicy na przestrzeni wieków. Szczegółowo zostały zaprezentowane walki o miasto w lutym i marcu 1945, oraz dzieje samego bastionu. Osobny dział został również poświęcony dziejom kostrzyńskiego zamku, ukazanego jako rodowego gniazda Hohenzollernów. Ekspozycja jest interaktywna, do dyspozycji odwiedzających zostały oddane oryginalne eksponaty i znaleziska, a także urządzenia audiowizualne (filmy, słuchowiska), makiety, modele, repliki broni itp. Warto zajrzeć też do Bramy Berlińskiej, gdzie w punkcie IT można uzyskać informacje, nabyć publikacje i pamiątki związane z tym miejscem i obejrzeć wystawy czasowe.
Kostrzyńskie Centrum Kultury ul. Sikorskiego 34, 66-470 Kostrzyn nad Odrą Kostrzyńskie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury, działającą na terenie miasta. W strukturze KCK działają: – Kostrzyńskie Centrum Kultury ,,Kręgielnia” – Klub Osiedlowy, – Amfiteatr. KCK organizuje, koordynuje i realizuje większość zadań z dziedziny kultury odbywających się na terenie miasta. Celem tych działań jest inspirowanie i zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców Kostrzyna. Służą temu m.in. kluby i sekcje zainteresowań, działalność amatorskich zespołów artystycznych, a także cykliczne i okazjonalne imprezy masowe, kameralne, wystawy, warsztaty, plenery itp. W ciągu roku KCK jest organizatorem około stu większych i mniejszych imprez kulturalnych. Do najważniejszych należą: – Pol’and’Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock) – Cykl koncertowy ,,Strefa Dobrej Muzyki” – konkurs Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak”, – Międzynarodowy Plener Artystyczny „Sztuka na granicy”, – Plener Litograficzny ,,Kamień na kamieniu” – Cykliczne wystawy plastyczne i fotograficzne w galerii ,,dacco” – Całoroczna akcja edukacyjna dla dzieci „Mała Akademia Jazzu ”. Stałymi sponsorami są kostrzyńskie przedsiębiorstwa: Arctic Paper Kostrzyn S.A. jest patronem wystaw plastycznych, plenerów artystycznych ,,Sztuka na granicy”, ICT Poland sponsoruje Małą Akademię Jazzu dla uczniów szkół podstawowych w Kostrzynie nad Odrą oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak”, Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. sponsoruje cykl koncertów pod hasłem ,,Strefa dobrej Muzyki”. Szczegóły dotyczące imprez odbywających się w KCK znajdziecie Państwo w wydawanych co miesiąc informatorach KCK i na stronach WWW.
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Dworcowa 7, 66-470 Kostrzyn nad Odrą Biblioteka jest otwarta dla czytelników od WTORKU do PIĄTKU od 10.00 do 18.00 oraz w SOBOTY od 08.00 do 16.00. Zbiory Biblioteki obejmują blisko 51 tysięcy woluminów, w tym ok. 15 tysięcy książek dla dzieci i młodzieży i około 16 tysięcy literatury naukowej i popularno-naukowej. Do dyspozycji czytelników pozostaje księgozbiór o charakterze uniwersalnym składający się z: wydawnictw informacyjnych, encyklopedii, słowników rzeczowych i językowych, dzieł zbiorowych, bibliografii, atlasów, przewodników turystycznych i albumów. Oferujemy bogaty księgozbiór z literatury pięknej: powieści historyczne, obyczajowe, sensacyjne, romanse, biografie, poezję, zbiór literatury popularnonaukowej i naukowej, systematycznie uzupełniany nowościami. Prenumerujemy 20 tytułów czasopism, które udostępniamy na miejscu i wypożyczamy do domu. Bezpłatnie można korzystać z dostępu do Internetu na sześciu stanowiskach komputerowych. Oferta Biblioteki obejmuje zajęcia, spotkania, warsztaty, wykłady, lekcje biblioteczne oraz wydarzenia specjalne – wszystkie te działania, zgodnie z regulaminem Biblioteki, nazywane są imprezami promującymi czytelnictwo. Najważniejsze z nich to: DZIECIĘCY KLUB KSIĄŻKI - klub książki dla dzieci 6-9 lat, spotkania raz w tygodniu, KLUB MŁODYCH KSIĄŻKOŻERCÓW – klub książki dla dzieci 10-14 lat, spotkania raz w tygodniu, DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – klub książki dla dorosłych, spotkania raz w miesiącu, KLUB MŁODEGO EKOLOGA – zajęcia poświęcone ekologii dla dzieci 6-10 lat, spotkania raz w tygodniu, DOJRZALI WSPANIALI – spotkania/wykłady dla seniorów, JĘZYKI OBCE DLA DZIECI – nauka języków obcych w formie animacji dla dzieci 7-12 lat, spotkania co dwa tygodnie, PRACOWNIA RĘKODZIEŁA – warsztaty rękodzieła dla dorosłych i młodzieży, m.in. decoupage, biżuteria, szycie, spotkania w wybrane soboty, PRACOWNIA ROBOTYKI – nauka konstruowania i programowania dla dzieci i młodzieży, KLUB POCZĄTKUJĄCEGO INTERNAUTY –nauka korzystania z komputera i Internetu dla dorosłych i seniorów, LABORATORIUM MŁODEGO ODKRYWCY – eksperymenty i doświadczenia chemiczne, fizyczne i biologiczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży, PROJEKTOWANIE 3D – warsztaty obsługi drukarki 3D, zajęcia dla młodzieży, LEKCJE BIBLIOTECZNE – przysposobienie biblioteczne dla klas szkolnych / grup przedszkolnych, INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z PIELĘGNIARKĄ – porady mgr Heleny Rudanieckiej, spotkania raz w miesiącu.
Ponadto Biblioteka bierze udział w wielu lokalnych, regionalnych i ogólnopolskichakcjach promujących czytelnictwo i Biblioteki oraz integrujących lokalną społeczność, w tym: - Kiermasz Książki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (styczeń), - Akcja Zima (podczas zimowych ferii szkolnych), - Tydzień z internetem (marzec), - Tydzień Bibliotek (maj), - Święto Miasta Kostrzyn na fali – plenerowe stoisko Biblioteki (wiosna), - Akcja Lato (wakacje), - Narodowe Czytanie (wrzesień), - Noc Bibliotek (październik), - Dzień Misia (listopad). |
Marcin Lewandowski |
2020-10-22 07:13:06 | Kultura | Publikacja | Marcin Lewandowski |
2020-10-22 07:13:02 | Kultura | Zapis tymczasowy
Treść (PL):
Muzeum Twierdzy Kostrzyn ul. Graniczna 1, 66-470 Kostrzyn nad Odrą tel. 95 752 23 60 Nad prawym brzegu Odry, w sąsiedztwie przekraczających ją mostów, rozciąga się jedyna w swoim rodzaju dzielnica Kostrzyna nad Odrą - Stare Miasto. Przez stulecia to tutaj właśnie leżało serce Kostrzyna - w ostatnich dniach marca 1945 r. obrócone w popiół. Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem miało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek i chodniki, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana. Spacer przez ten nietypowy park, pośród resztek zabudowy, której poznaczone śladami pocisków i odłamków mury wystają już nie więcej niż 1,5 m nad grunt, to przeżycie szczególne. W niektórych miejscach wciąż jeszcze można się zorientować, czym były budowle, z których ostały się najwyżej piwnice, niekiedy tylko resztki obwodowych murów i zasypane pokrytym mchem gruzem doły - tak przynajmniej w przypadku byłych zamku i kościoła farnego. By jednak zobaczyć to, czego już nie ma, zajść wypada do bastionu Filip, w którego kazamatach opowiada się dzieje Kostrzyna. Jest to jeden z trzech zachowanych bastionów twierdzy Kostrzyn i jedyny udostępniony zwiedzającym. Od roku 2014 w Bastionie Filip prezentowana jest stała ekspozycja muzealna. Prezentuje ona wybrane aspekty dziejów miasta i garnizonu od początku istnienia twierdzy oraz zmagań wojennych toczących się w okolicy na przestrzeni wieków. Szczegółowo zostały zaprezentowane walki o miasto w lutym i marcu 1945, oraz dzieje samego bastionu. Osobny dział został również poświęcony dziejom kostrzyńskiego zamku, ukazanego jako rodowego gniazda Hohenzollernów. Ekspozycja jest interaktywna, do dyspozycji odwiedzających zostały oddane oryginalne eksponaty i znaleziska, a także urządzenia audiowizualne (filmy, słuchowiska), makiety, modele, repliki broni itp. Warto zajrzeć też do Bramy Berlińskiej, gdzie w punkcie IT można uzyskać informacje, nabyć publikacje i pamiątki związane z tym miejscem i obejrzeć wystawy czasowe.
Kostrzyńskie Centrum Kultury ul. Sikorskiego 34, 66-470 Kostrzyn nad Odrą tel. 95 727 99 79
Kostrzyńskie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury, działającą na terenie miasta. W strukturze KCK działają: – Kostrzyńskie Centrum Kultury ,,Kręgielnia” – Klub Osiedlowy, – Amfiteatr. KCK organizuje, koordynuje i realizuje większość zadań z dziedziny kultury odbywających się na terenie miasta. Celem tych działań jest inspirowanie i zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców Kostrzyna. Służą temu m.in. kluby i sekcje zainteresowań, działalność amatorskich zespołów artystycznych, a także cykliczne i okazjonalne imprezy masowe, kameralne, wystawy, warsztaty, plenery itp. W ciągu roku KCK jest organizatorem około stu większych i mniejszych imprez kulturalnych. Do najważniejszych należą: – Pol’and’Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock) – Cykl koncertowy ,,Strefa Dobrej Muzyki” – konkurs Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak”, – Międzynarodowy Plener Artystyczny „Sztuka na granicy”, – Plener Litograficzny ,,Kamień na kamieniu” – Cykliczne wystawy plastyczne i fotograficzne w galerii ,,dacco” – Całoroczna akcja edukacyjna dla dzieci „Mała Akademia Jazzu ”. Stałymi sponsorami są kostrzyńskie przedsiębiorstwa: Arctic Paper Kostrzyn S.A. jest patronem wystaw plastycznych, plenerów artystycznych ,,Sztuka na granicy”, ICT Poland sponsoruje Małą Akademię Jazzu dla uczniów szkół podstawowych w Kostrzynie nad Odrą oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak”, Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. sponsoruje cykl koncertów pod hasłem ,,Strefa dobrej Muzyki”. Szczegóły dotyczące imprez odbywających się w KCK znajdziecie Państwo w wydawanych co miesiąc informatorach KCK i na stronach WWW.
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Dworcowa 7, 66-470 Kostrzyn nad Odrą tel. 95 752 10 10 Biblioteka jest otwarta dla czytelników od WTORKU do PIĄTKU od 10.00 do 18.00 oraz w SOBOTY od 08.00 do 16.00. Zbiory Biblioteki obejmują blisko 51 tysięcy woluminów, w tym ok. 15 tysięcy książek dla dzieci i młodzieży i około 16 tysięcy literatury naukowej i popularno-naukowej. Do dyspozycji czytelników pozostaje księgozbiór o charakterze uniwersalnym składający się z: wydawnictw informacyjnych, encyklopedii, słowników rzeczowych i językowych, dzieł zbiorowych, bibliografii, atlasów, przewodników turystycznych i albumów. Oferujemy bogaty księgozbiór z literatury pięknej: powieści historyczne, obyczajowe, sensacyjne, romanse, biografie, poezję, zbiór literatury popularnonaukowej i naukowej, systematycznie uzupełniany nowościami. Prenumerujemy 20 tytułów czasopism, które udostępniamy na miejscu i wypożyczamy do domu. Bezpłatnie można korzystać z dostępu do Internetu na sześciu stanowiskach komputerowych. Oferta Biblioteki obejmuje zajęcia, spotkania, warsztaty, wykłady, lekcje biblioteczne oraz wydarzenia specjalne – wszystkie te działania, zgodnie z regulaminem Biblioteki, nazywane są imprezami promującymi czytelnictwo. Najważniejsze z nich to: DZIECIĘCY KLUB KSIĄŻKI - klub książki dla dzieci 6-9 lat, spotkania raz w tygodniu, KLUB MŁODYCH KSIĄŻKOŻERCÓW – klub książki dla dzieci 10-14 lat, spotkania raz w tygodniu, DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – klub książki dla dorosłych, spotkania raz w miesiącu, KLUB MŁODEGO EKOLOGA – zajęcia poświęcone ekologii dla dzieci 6-10 lat, spotkania raz w tygodniu, DOJRZALI WSPANIALI – spotkania/wykłady dla seniorów, JĘZYKI OBCE DLA DZIECI – nauka języków obcych w formie animacji dla dzieci 7-12 lat, spotkania co dwa tygodnie, PRACOWNIA RĘKODZIEŁA – warsztaty rękodzieła dla dorosłych i młodzieży, m.in. decoupage, biżuteria, szycie, spotkania w wybrane soboty, PRACOWNIA ROBOTYKI – nauka konstruowania i programowania dla dzieci i młodzieży, KLUB POCZĄTKUJĄCEGO INTERNAUTY –nauka korzystania z komputera i Internetu dla dorosłych i seniorów, LABORATORIUM MŁODEGO ODKRYWCY – eksperymenty i doświadczenia chemiczne, fizyczne i biologiczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży, PROJEKTOWANIE 3D – warsztaty obsługi drukarki 3D, zajęcia dla młodzieży, LEKCJE BIBLIOTECZNE – przysposobienie biblioteczne dla klas szkolnych / grup przedszkolnych, INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z PIELĘGNIARKĄ – porady mgr Heleny Rudanieckiej, spotkania raz w miesiącu.
Ponadto Biblioteka bierze udział w wielu lokalnych, regionalnych i ogólnopolskichakcjach promujących czytelnictwo i Biblioteki oraz integrujących lokalną społeczność, w tym: - Kiermasz Książki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (styczeń), - Akcja Zima (podczas zimowych ferii szkolnych), - Tydzień z internetem (marzec), - Tydzień Bibliotek (maj), - Święto Miasta Kostrzyn na fali – plenerowe stoisko Biblioteki (wiosna), - Akcja Lato (wakacje), - Narodowe Czytanie (wrzesień), - Noc Bibliotek (październik), - Dzień Misia (listopad). |
Marcin Lewandowski |
2020-10-22 07:12:24 | Kultura | Publikacja | Marcin Lewandowski |
2020-10-22 07:12:19 | Kultura | Zapis tymczasowy
Treść (PL): KULTURA Muzeum Twierdzy Kostrzyn ul. Graniczna 1, 66-470 Kostrzyn nad Odrą tel. 95 752 23 60 Nad prawym brzegu Odry, w sąsiedztwie przekraczających ją mostów, rozciąga się jedyna w swoim rodzaju dzielnica Kostrzyna nad Odrą - Stare Miasto. Przez stulecia to tutaj właśnie leżało serce Kostrzyna - w ostatnich dniach marca 1945 r. obrócone w popiół. Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem miało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek i chodniki, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana. Spacer przez ten nietypowy park, pośród resztek zabudowy, której poznaczone śladami pocisków i odłamków mury wystają już nie więcej niż 1,5 m nad grunt, to przeżycie szczególne. W niektórych miejscach wciąż jeszcze można się zorientować, czym były budowle, z których ostały się najwyżej piwnice, niekiedy tylko resztki obwodowych murów i zasypane pokrytym mchem gruzem doły - tak przynajmniej w przypadku byłych zamku i kościoła farnego. By jednak zobaczyć to, czego już nie ma, zajść wypada do bastionu Filip, w którego kazamatach opowiada się dzieje Kostrzyna. Jest to jeden z trzech zachowanych bastionów twierdzy Kostrzyn i jedyny udostępniony zwiedzającym. Od roku 2014 w Bastionie Filip prezentowana jest stała ekspozycja muzealna. Prezentuje ona wybrane aspekty dziejów miasta i garnizonu od początku istnienia twierdzy oraz zmagań wojennych toczących się w okolicy na przestrzeni wieków. Szczegółowo zostały zaprezentowane walki o miasto w lutym i marcu 1945, oraz dzieje samego bastionu. Osobny dział został również poświęcony dziejom kostrzyńskiego zamku, ukazanego jako rodowego gniazda Hohenzollernów. Ekspozycja jest interaktywna, do dyspozycji odwiedzających zostały oddane oryginalne eksponaty i znaleziska, a także urządzenia audiowizualne (filmy, słuchowiska), makiety, modele, repliki broni itp. Warto zajrzeć też do Bramy Berlińskiej, gdzie w punkcie IT można uzyskać informacje, nabyć publikacje i pamiątki związane z tym miejscem i obejrzeć wystawy czasowe.
Kostrzyńskie Centrum Kultury ul. Sikorskiego 34, 66-470 Kostrzyn nad Odrą tel. 95 727 99 79
Kostrzyńskie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury, działającą na terenie miasta. W strukturze KCK działają: – Kostrzyńskie Centrum Kultury ,,Kręgielnia” – Klub Osiedlowy, – Amfiteatr. KCK organizuje, koordynuje i realizuje większość zadań z dziedziny kultury odbywających się na terenie miasta. Celem tych działań jest inspirowanie i zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców Kostrzyna. Służą temu m.in. kluby i sekcje zainteresowań, działalność amatorskich zespołów artystycznych, a także cykliczne i okazjonalne imprezy masowe, kameralne, wystawy, warsztaty, plenery itp. W ciągu roku KCK jest organizatorem około stu większych i mniejszych imprez kulturalnych. Do najważniejszych należą: – Pol’and’Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock) – Cykl koncertowy ,,Strefa Dobrej Muzyki” – konkurs Piosenki Dziecięcej „O Złoty Lizak”, – Międzynarodowy Plener Artystyczny „Sztuka na granicy”, – Plener Litograficzny ,,Kamień na kamieniu” – Cykliczne wystawy plastyczne i fotograficzne w galerii ,,dacco” – Całoroczna akcja edukacyjna dla dzieci „Mała Akademia Jazzu ”. Stałymi sponsorami są kostrzyńskie przedsiębiorstwa: Arctic Paper Kostrzyn S.A. jest patronem wystaw plastycznych, plenerów artystycznych ,,Sztuka na granicy”, ICT Poland sponsoruje Małą Akademię Jazzu dla uczniów szkół podstawowych w Kostrzynie nad Odrą oraz Konkurs Piosenki Dziecięcej ,,O Złoty Lizak”, Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. sponsoruje cykl koncertów pod hasłem ,,Strefa dobrej Muzyki”. Szczegóły dotyczące imprez odbywających się w KCK znajdziecie Państwo w wydawanych co miesiąc informatorach KCK i na stronach WWW.
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Dworcowa 7, 66-470 Kostrzyn nad Odrą tel. 95 752 10 10 Biblioteka jest otwarta dla czytelników od WTORKU do PIĄTKU od 10.00 do 18.00 oraz w SOBOTY od 08.00 do 16.00. Zbiory Biblioteki obejmują blisko 51 tysięcy woluminów, w tym ok. 15 tysięcy książek dla dzieci i młodzieży i około 16 tysięcy literatury naukowej i popularno-naukowej. Do dyspozycji czytelników pozostaje księgozbiór o charakterze uniwersalnym składający się z: wydawnictw informacyjnych, encyklopedii, słowników rzeczowych i językowych, dzieł zbiorowych, bibliografii, atlasów, przewodników turystycznych i albumów. Oferujemy bogaty księgozbiór z literatury pięknej: powieści historyczne, obyczajowe, sensacyjne, romanse, biografie, poezję, zbiór literatury popularnonaukowej i naukowej, systematycznie uzupełniany nowościami. Prenumerujemy 20 tytułów czasopism, które udostępniamy na miejscu i wypożyczamy do domu. Bezpłatnie można korzystać z dostępu do Internetu na sześciu stanowiskach komputerowych. Oferta Biblioteki obejmuje zajęcia, spotkania, warsztaty, wykłady, lekcje biblioteczne oraz wydarzenia specjalne – wszystkie te działania, zgodnie z regulaminem Biblioteki, nazywane są imprezami promującymi czytelnictwo. Najważniejsze z nich to: DZIECIĘCY KLUB KSIĄŻKI - klub książki dla dzieci 6-9 lat, spotkania raz w tygodniu, KLUB MŁODYCH KSIĄŻKOŻERCÓW – klub książki dla dzieci 10-14 lat, spotkania raz w tygodniu, DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – klub książki dla dorosłych, spotkania raz w miesiącu, KLUB MŁODEGO EKOLOGA – zajęcia poświęcone ekologii dla dzieci 6-10 lat, spotkania raz w tygodniu, DOJRZALI WSPANIALI – spotkania/wykłady dla seniorów, JĘZYKI OBCE DLA DZIECI – nauka języków obcych w formie animacji dla dzieci 7-12 lat, spotkania co dwa tygodnie, PRACOWNIA RĘKODZIEŁA – warsztaty rękodzieła dla dorosłych i młodzieży, m.in. decoupage, biżuteria, szycie, spotkania w wybrane soboty, PRACOWNIA ROBOTYKI – nauka konstruowania i programowania dla dzieci i młodzieży, KLUB POCZĄTKUJĄCEGO INTERNAUTY –nauka korzystania z komputera i Internetu dla dorosłych i seniorów, LABORATORIUM MŁODEGO ODKRYWCY – eksperymenty i doświadczenia chemiczne, fizyczne i biologiczne, zajęcia dla dzieci i młodzieży, PROJEKTOWANIE 3D – warsztaty obsługi drukarki 3D, zajęcia dla młodzieży, LEKCJE BIBLIOTECZNE – przysposobienie biblioteczne dla klas szkolnych / grup przedszkolnych, INDYWIDUALNE KONSULTACJE Z PIELĘGNIARKĄ – porady mgr Heleny Rudanieckiej, spotkania raz w miesiącu.
Ponadto Biblioteka bierze udział w wielu lokalnych, regionalnych i ogólnopolskichakcjach promujących czytelnictwo i Biblioteki oraz integrujących lokalną społeczność, w tym: - Kiermasz Książki podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (styczeń), - Akcja Zima (podczas zimowych ferii szkolnych), - Tydzień z internetem (marzec), - Tydzień Bibliotek (maj), - Święto Miasta Kostrzyn na fali – plenerowe stoisko Biblioteki (wiosna), - Akcja Lato (wakacje), - Narodowe Czytanie (wrzesień), - Noc Bibliotek (październik), - Dzień Misia (listopad). |
Marcin Lewandowski |
Historia zmian strony - Kultura